
NEW Margrethe skål 0,25 liter, curry
Margrethe-skålen fra Rosti er en klassisk røreskål, som er blevet en favorit i mange hjem takket være det gode greb, den praktiske hældetud og den skridsikre bundring. I denne nye version er skålen lavet af Durostima®, som er et genanvendeligt plastmateriale, der gør den stærkere og mere slagfast end nogensinde. Takket være det nye materiale kan den nu også tåle både mikroovn og fryser – med andre ord et godt valg til både madlavning og servering. Hvis du tilkøber et låg, kan du også bruge Margrethe som en praktisk opbevaringsskål.
Mere information om NEW Margrethe skål 0,25 liter, curry
Pia
9 måneder siden
Virkelig lille og cute skål....ved ikke om man kan kalde det for en røre skål - da den er så fin og lille - en lille slik skål en dip - dressing - salsa skål.....vil jeg mere sige at den er god til....Men er vild med den.
Maria
1 år siden
Dette er skålen, som tidligere blev kaldt 350ml. Denne nye version har lidt tykkere sider og er en smule, en smule anderledes i formen. Men den fungerer fremragende til at stable med mine gamle margrethe-skåle!

